Bokning

E-post: artistbokare@folkmusikkafeet.net

Kontakta föreningen

E-post: folkmusikkafeet@folkmusikkafeet.net
Postadress: Folkmusikkaféet
Allégården
Södra Allégatan 4
413 01 Göteborg
Plusgiro: 107741-1
Swish: Kursavgift: 1236085450
Medlemsavgift: 1236279434
Organisationsnummer: 857205-7803

Kontaktpersoner

Styrelsen:
Ordförande, ansvarig för hemsida, PR, samt bokning av spel- och visstugor:
Henrik Åberg
ordforande@folkmusikkafeet.net
tel: 031-3259229
Vice ordförande, rapportansvarig:
Birgitta Rydberg
birgitta@folkmusikkafeet.net
Sekreterare:
Lars Magnusson
sekreterare@folkmusikkafeet.net
Kassör:
Kent Molin
kassor@folkmusikkafeet.net
Artistbokare:
Eva Wolff
artistbokare@folkmusikkafeet.net
Ansvarig för att öppna för artister
Lars Ström
lars.strom@folkmusikkafeet.net
Nyckelmannaansvarig, samt ansvarig för sociala media:
Fiffi Myrström
fiffi@folkmusikkafeet.net
Ansvarig för kursrapportering:
Marie Schoonderwaldt
marie@folkmusikkafeet.net
Ledamot:
Christine Fredriksen
christine@folkmusikkafeet.net
Valberedning:
Sammankallande:
Ingela Lindberg
valberedningen@folkmusikkafeet.net
Ledamot:
Karin Hed
valberedningen@folkmusikkafeet.net
Ledamot:
Birgitta Sandberg
valberedningen@folkmusikkafeet.net
Revisor:
Peter Nordqvist
internrevisor@folkmusikkafeet.net
Adjungerade till styrelsen:
Ansvarig för pappersprogram:
Sandra McEwen
sandra@folkmusikkafeet.net
Ansvarig för medlemsregister:
Charlotte Elison
charlotte.elison@folkmusikkafeet.net
Ansvarig för bokning av paus- och intromusiker, samt bokning av dansstugor:
Håkan Lindberg
haakan@folkmusikkafeet.net
Ansvarig för uppdatering av skärmen på Allégården:
Kenneth Henriksson
kenneth@folkmusikkafeet.net